رنگ مبل مناسب برای خانه من کدام است؟

رنگ مبل مناسب برای سالن پذیرایی

همواره یکی از مسائلی که در هنگام خرید مبل مورد توجه قرار می گیرد انتخاب رنگ مناسب است. در صورتیکه شما اولویت های خود در طراحی منزل را بشناسید به راحتی می توانید رنگ مناسب سرویس مبلمان خود را تعیین کنید. در این مقاله سعی شده است به شما در انتخاب رنگ مناسب برای سرویس مبلمانتان کمک گردد.

مبلمان در سالن پذیرایی قرار می گیرند و یکی از کلیدی ترین عناصر دکوراسیون منزل می باشد. لذا بهتر است در انتخاب آن توجه لازم را داشته باشید. انتخاب رنگ و طرح مناسب باعث می شود سالن پذیرایی شما جلوه خاص و متفاوتی داشته باشد.

 

رنگ مناسب مبل

رنگ مبل می بایست بر اساس رنگ سایر اجزای دکوراسیون انتخاب گردد. انتخاب رنگ مناسب باعث می شود منزل شما شیک تر و مبل های شما جذاب تر به نظر آیند. در ادامه به انتخاب رنگ مناسب می پردازیم.

 

 

فضای سالن پذیرایی

اولین نکته ای که باید مورد توجه قرار گیرد بزرگی و کوچکی سالن پذیرایی می باشد. در صورتیکه سالن پذیرایی شما جادار و بزرگ است برای انتخاب رنگ محدودیت کمتری خواهید داشت. استفاده از رنگ های روشن و تیره برای سالن های بزرگ مناسب است. در صورتیکه فضای سالن شما کوچک می باشد و می خواهید بزرگ تر به نظر آید بهتر است از مبل های روشن تر در دکوراسیون منزل خود استفاده کنید.

 

نور سالن پذیرایی

یکی دیگر از مواردی که می بایست مورد توجه قرار گیرد میزان نور سالن می باشد. در سالن های با نور کافی استفاده از انواع رنگ های روشن و تیره می توانید مناسب باشد. در حالیکه در سالن هایی با نور ناکافی استفاده از مبل های با رنگ روشن توصیه می گردد. همچنین رنگ های سفید و شیری نور را بهتر منعکس می کنند و می توانند در پر نور تر به نظر رسیدن سالن شما کمک کنند.

 

هماهنگی با سایر اجزای سالن

برای آنکه پذیرایی شما مدرن تر و خاص تر به نظر بیاید استفاده از مبل هایی هماهنگ با سایر وسایل توصیه می گردد. به عبارت دیگر بهتر است رنگ مبل های خود را با سایر اجزای دکوراسیون ست کنید. معمولا افراد مبل هایشان را با رنگ کفپوش و یا رنگ غالب ست می کنند. در نظر داشته باشید برای ست کردن نیازی نیست که رنگ ها دقیقا یکسان باشد. استفاده از طیف های مختلف یک رنگ نیز می تواند زیبا و متفاوت دیده شود.

 

 

استفاده از رنگ های مکمل

اگر می خواهید تمایزی میان سرویس مبلمان و دکور سالن پذیرایی ایجاد کنید و در عین حال هماهنگی اجزای سالن حفظ شود می توانید از رنگ مکمل سایر اجزای استفاده نمایید. برای مثال می توانید برای مبل و پرده خود رنگ مکمل در نظر بگیرید.

 

استفاده از رنگ های شاد

در صورتیکه به دنبال برجسته به نظر رسیدن سرویس مبلمان خود هستید از رنگی مشابه رنگ دیوار های خود استفاده نمایید. همچنین می توانید مبل های خود را با تم اصلی سالن پذیرایی هماهنگ کرده و با استفاده از کوسن های متفاوت با رنگ های شاد جلوه گری خاصی به آن بدهید.